Producent podłóg drewnianych

Producent podłóg drewnianych – najważniejsze informacje

Chociaż standardową praktyką jest cięcie innych rodzajów podłóg drewnianych za pomocą piły tarczowej, parkiet często zawiera małe druty osadzone w drewnianych paskach. Druty te mogą zaplątać się w wirujące ostrze piły tarczowej, stwarzając zagrożenie, niszcząc płytkę i potencjalnie uszkadzając piłę. Ruch w górę iw dół układanki bez problemu przecina drewno i drut. Chroń swoją inwestycję z odpowiednią starannością, a Parkiet będzie pięknie wyglądał przez lata. Producent podłóg drewnianych powinien być sprawdzony.

Estetyka podłogi inżynieryjnej jest podobna do estetyki litego parkietu, ponieważ widzimy tylko górną warstwę: szlachetne drewno. Zarówno podłogi lite, jak i inżynieryjne można odnowić, ale zaprojektowane można odnowić tylko raz, jeśli warstwa ścieralna wynosi 2,5 mm. Podłogi inżynieryjne zostały opracowane w latach 80. i umożliwiły demokratyzację parkietu: nie jest już zarezerwowany dla elity. Parkietu inżynieryjnego nie należy mylić z podłogą laminowaną, której górna warstwa została polakierowana lub wykonana z imitacji drewna. Istnieją inne rodzaje podłóg imitujące parkiet, który celowo oddzieliliśmy i nazwaliśmy podłogą laminowaną. Lakierowane wykończenie polega na nałożeniu kilku warstw lakieru lub przeszklenia, tworząc cienką warstwę zapobiegającą przenikaniu wilgoci i plam do podłogi. To wykończenie znacznie ułatwia konserwację. Na poziomie estetycznym lakier może być lekko zabarwiony, matowy, błyszczący lub satynowy. To wykończenie jest ekonomiczne i oferuje bardzo dobrą odporność. Wprowadza nowoczesny i współczesny styl na podłogę.

O tym należy pamiętać!

Bielona podłoga ma miejsce, gdy producent wybiela drewno, co rozjaśnia jego kolor, nadając mu bardziej biały odcień. Wybielanie podkreśla i podkreśla żyłkowanie desek. Bielony parkiet rozświetla współczesne wnętrze. Barwione wykończenie nadaje parkietowi inny odcień. Możesz na przykład nadać mu szary lub nawet czarny odcień. Proces ten jest szczególnie stosowany w renowacji. Fazowane płyty są szczególnie powszechnym wykończeniem podłóg inżynieryjnych, nadając im bardziej naturalny wygląd. Deski są ścięte ze wszystkich stron; górna część ich plasterka ma ukośny kąt. Jest to bardzo popularne wykończenie, wykonalne tylko w fabryce. Wreszcie, jednym z najmodniejszych obecnie wykończeń łazienek i kuchni jest wygląd drewnianego pokładu łodzi. Rzemieślnik dodaje mastyks między deskami, który nada mu autentyczny wygląd „pokładu łodzi. Podłogi drewniane należą do każdego pomieszczenia, ale z pewnością są punkty, o których należy pamiętać. Obszary o dużym natężeniu ruchu, takie jak salon i kuchnia, będą wymagały mocniejszego drewna lub częstszej konserwacji. Kuchnia to delikatna przestrzeń podlegająca zwiększonemu ruchowi, ruchowi stolców, spadającym ciężkim przyborom i tłustym odchodom, które wymagają częstego czyszczenia.