Producent podłóg drewnianych

Drewniana podłoga – stylowy wybór na lata

Parkiet jest elementem, który jako pierwszy rzuca się w oczy po wejściu do wnętrza. Zazwyczaj nadaje mu styl i charakter. Jeśli chcemy wygodnie mieszkać przez długie lata, wybór podłogi będzie zagadnieniem, nad którym pochylimy się na dłużej. Wśród wielu możliwości warto rozważyć klasyczne i ponadczasowe drewno. Obok licznych zalet natury użytkowej, drewniana podłoga nada styl każdemu pomieszczeniu i będzie niezastąpiona w tworzeniu przytulnego klimatu wnętrza.

Inwestycja na lata

Każdy producent podłóg drewnianych potrafi wymienić jednym tchem szereg zalet parkietów z naturalnego surowca. Jednak decyzja o położeniu drewnianej podłogi nie jest łatwa ze względu na jej relatywnie wysokie koszty. Czy warto inwestować w tak luksusowe podłoże? Trzeba spojrzeć na wnętrze z perspektywy wielu lat jego użytkowania. Podłogi wykonane z drewna charakteryzują się dużą trwałością, a ponadto można je wielokrotnie odnawiać poprzez cyklinowanie. Również powstawanie w deskach szczelin jest procesem naturalnym i podlega naprawie przy zastosowaniu odpowiednich kitów do parkietu. Pod względem trwałości popularne panele z tworzyw drewnopodobnych ustępują naturalnej desce i pozostają daleko w tyle.

Drewno w sposób oczywisty wpływa na przytulny charakter wnętrza

Element natury w Twoim domu

Drewno w sposób oczywisty wpływa na przytulny charakter wnętrza. Jego naturalna faktura i ciepłe odcienie pasują do każdego rodzaju mebli i tworzą neutralne tło dla wielu aranżacji. Jeżeli kładziemy podłogę na wyższych kondygnacjach, warto wziąć pod uwagę właściwości akustyczne użytych materiałów. Tu również doskonale sprawdzi się drewno, które pochłania dźwięki, świetnie izolując pomieszczenia. Aby podłoga nie skrzypiała, należy powierzyć jej montaż fachowcom i za wszelką cenę unikać błędów na tym etapie. Warto wiedzieć również, że deska drewniana jest materiałem przyjaznym dla alergików. Pewne wątpliwości może budzić zastosowanie drewna tam, gdzie chcemy mieć ogrzewanie podłogowe. Drewno nie jest tak efektywnym przewodnikiem ciepła jak inne surowce, jednak producent podłóg drewnianych (https://avancefloors.pl/dlaczego-avancefloors) wychodzi na przeciw tego typu wyzwaniom. Problem minimalizuje zastosowanie automatycznego ogrzewania przy użyciu pompy ciepła. To nowoczesne rozwiązanie pozwala cieszyć się drewnianą podłogą, bez rezygnacji z jej ogrzewania.

Prosta i skuteczna pielęgnacja


Decydując się na parkiet z drewna należy wiedzieć, ze wymaga on odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest to, aby zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i regularnie dbać o czystość podłoża. Etapem kończącym montaż parkietu jest najczęściej proces olejowania, który zabezpiecza drewno przed wieloma szkodliwymi czynnikami. Jednak nic nie zastąpi przestrzegania prostych zasad i dbania o nie na co dzień. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w szczotkę z miękkim włosiem oraz płaski mop i dobry płyn do pielęgnacji podłóg drewnianych. Wszelkie fizyczne zanieczyszczenia, które mogą porysować parkiet powinny być usuwane natychmiast w delikatny sposób. Nie bez powodu producenci podłóg drewnianych polecają do swoich parkietów płaskie mopy. Inne rodzaje przyborów do czyszczenia na mokro mogą przyczyniać się do niewłaściwego rozprowadzania wody. W efekcie łatwo doprowadzić do powstania nieestetycznych smug, a nawet gromadzenia się wody i pęcznienia drewna. Ostatnim etapem jest zastosowanie płynu do pielęgnacji drewna, koniecznie w rozcieńczeniu podanym na opakowaniu przez producenta.

Istnieje wiele materiałów imitujących drewno, jednak nic nie nada wnętrzu tak przyjemnego wykończenia jak faktura naturalnych desek. Przy odrobinie codziennego wysiłku podłoga z drewna odwdzięczy się pięknym wyglądem i będzie cieszyć przez lata.