Producent parkietu

Jakie zalety ma drewniana podłoga?

Planując wystrój naszego mieszkania wiele osób zastanawia się nad tym co dać na podłogę. Wybór na rynku jest bardzo szeroki i każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jedni stawiają na panele, inni na płytki ceramiczne, a dla jeszcze innych najlepszym wyborem będzie podłoga z naturalnego drewna. To ostatnie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet i nie powinno nikogo dziwić, że ludzie chętnie po nie sięgają.

Kilka słów o drewnie

Drewno w historii naszego świata towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Jest to materiał bardzo wytrzymały, a jednocześnie bardzo elegancki i dość łatwy w obróbce. To wszystko sprawia, że jest on szeroko wykorzystywany w produkcji podłóg, mebli do domu i innych dodatków. Meble wykonane z drewna mają w sobie cechy elegancji i ponadczasowości. Dokładnie tak samo jest w przypadku podłóg. Do wyboru na podłogi mamy między innymi deski, parkiety czy też różnego rodzaju deski wielowarstwowe. Każde z tych rozwiązań jest dobre, bo jest z drewna.

Podstawowe zalety podłogi z drewna

Każdy producent parkietu bez problemu jest w stanie wymienić wiele zalet swojego produktu. Poniżej postaram się przedstawić najważniejsze zalety podłogi z drewna. Po pierwsze podłoga taka jest uniwersalna. Podłoga wykonana z drewna doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych wnętrzach jak i również w starych, stylowych kamienicach.

Warto również zauważyć, że drewno ma charakter ponadczasowy. Dowodem na to niech będzie fakt, że znajdujemy drewniane elementy w starych samochodach i wciąż prezentują się one elegancko.

Kolejną zaletą jest to, że drewno wytrzyma wiele lat. Każdy był w kamienicy gdzie na podłodze leżały deski drewniane mające kilkadziesiąt lat. Nawet jeżeli coś się stanie, to drewno bardzo łatwo możemy naprawić. Możemy na przykład uzupełnić brakujące elementy lub na przykład możemy podłogę wycyklinować i polakierować od nowa. Tak przygotowana podłoga będzie wyglądała jak nowa.

Bardzo dużą zaletą podłóg drewnianych jest to, że mają one bardzo dobrą izolację. Zarówno jeżeli chodzi o akustykę jak i również ciepło. Dzięki drewnianej podłodze szybko zauważymy, w naszym domu lub mieszkaniu jest znacznie ciszej. Drewniana podłoga również blokuję zimno od wylewki betonowej. Kiedy już drewniana podłoga się nagrzeje, to wówczas bardzo długo utrzymuje ona swoje ciepło.

Jak widać podłoga z drewna w domu ma bardzo wiele zalet. Z tego też powodu nie powinno nikogo dziwić, że wciąż bardzo wiele osób decyduje się na montaż podłogi drewnianej w swoim mieszkaniu.