Producent podłóg drewnianych

Wybór podłogi do domu

Kiedy odbieramy klucze od naszego nowego domu lub mieszkania, to stajemy przed wieloma wyborami. Po pierwsze musimy zdecydować się na to jakie kolory będą miały ściany w naszych pomieszczeniach. Po drugie czeka nas długi wybór mebli. Również musimy zdecydować o licznych różnego rodzaju dodatkach i detalach, które będą podkreślały charakter naszego mieszkania. Jednak jednym z najtrudniejszych wyborów, jest wybór materiału z jakiego ma być wykonana podłoga. To właśnie bardzo często podłoga jest tym elementem, który decyduje o całkowitym wrażeniu jakie robi nasze mieszkanie. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego materiału. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, ale dzisiaj skupię się na podłogach wykonanych z drewna. Podłogi te nie tylko są piękne i eleganckie, ale mają również bardzo wiele zalet.

Cechy podłogi drewnianej

Pierwszym i bardzo ważnym elementem podłogi drewnianej jest jej uniwersalność. Każdy producent podłóg drewnianych Avancefloors doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że drewno pasuje do każdego wnętrza. Dlatego w ofercie znaleźć można bardzo szeroki wybór podłóg wykonanych z drewna. Dostępne są nie tylko różne kształty, ale również bardzo szeroki wybór kolorów. Do wyboru mamy tradycyjne parkiety, tradycyjne podłogi z desek oraz podłogi z deski wielowarstwowej. Każda z tych podłóg jest wykonana z drewna i ma wszystkie zalety drewna.

Kolejną ważną cechą podłogi drewnianej jest jej wytrzymałość. Drewniana podłoga bez problemu może wytrzymać nawet 100 lat. Musimy o nią w odpowiedni sposób dbać. Drewniana podłoga ma również taką zaletę, że nawet jeżeli ją uszkodzimy, to dość łatwo możemy to uszkodzenie naprawić. W przypadku paneli laminowanych jak i podłogi z płytek ceramicznych nie jest to możliwe. Jeżeli podłoga jest już bardzo zniszczona, to łatwo możemy ją odnowić. Wystarczy wykonać cyklinowanie podłogi oraz na nowo ją polakierować. Podłoga będzie wówczas jak nowa.

Podłoga drewniana wykonana z desek lub innego drewna ma również bardzo dobre właściwości izolacyjne. Skutecznie ona chroni przenikanie zimnego powietrza od wylewki. Jeżeli mamy ciepło w domu i drewniana podłoga się nagrzeje, to bardzo długo oddaje ciepło. Dzięki temu długo pozostaje nagrzana, a co za tym idzie ogrzewaniem mniej nas kosztuje. Warto również zauważyć, że podłoga wykonana z drewna bardzo dobrze pochłania hałas. Dzięki temu będzie ona również doskonałym izolatorem akustycznym. Jak widać podłogi wykonane z drewna mają bardzo wiele zalet i zdecydowanie warto jest postawić na takie rozwiązanie.