Producent podłóg drewnianych

Jak wybrać popularne gatunki drewna na podłogi?

Najlepszym wyborem na podłogę, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, jest drewno iglaste. Taki wybór będzie nie tylko korzystny cenowo, ale także długotrwały. W pokojach dziecięcych i sypialniach można zastosować podłogę z drewna osikowego.

Jakie drewno wybrać na parkiet?

Należy jednak zaznaczyć, że osika, sosna i olcha nie należą do najtwardszych gatunków drewna podłogowego. Dlatego należy je dodatkowo zabezpieczyć. Na przykład za pomocą oleju lub farby. Dąb i modrzew są uważane za najtwardsze gatunki drewna – sprawdzą się w przypadku podłogi, ale będą najdroższe.

Za najpopularniejsze drewno na rynku uważa się dąb, buk, orzech włoski i sosnę. Wybierając drewno na podłogi (wszystkie rodzaje desek), należy dokładnie sprawdzić partię towaru.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drewna na podłogę?

  • Wybieraj produkty z widocznymi uszkodzeniami mechanicznymi: odpryskami, pęknięciami. Naturalne nierówności, sęki powinny być jak najmniejsze (dla gładkiego drewna, tylko pierwsza klasa, a druga trzecia dla szorstkiej podłogi);
  • Stosuj produkty mieszane – im więcej desek z jednej partii (najlepiej wszystkie), tym lepiej będzie pasował wzór włókien;
  • Weź deskę z widocznymi niedokładnościami: odpryski na łączeniach, nierówne krawędzie itp;
  • Jeśli co najmniej jedna z desek jest dotknięta chorobami grzybowymi, należy pobrać partię desek.

Dokumenty powinny służyć jako gwarancja wysokiej jakości drewna. Oczywiście, sprzedawca powinien dostarczyć pełną dokumentację potwierdzającą od producenta.

Układanie stopnia na legarach

Najbardziej powszechną metodą układania podłogi drewnianej jest układanie jej na legarach. Umożliwia to odpowiednią wentylację drewna, nieco zwiększa izolacyjność akustyczną podłogi drewnianej i wyrównuje nierówności podłogi.

Belki są jednym z najbardziej powszechnych sposobów zapobiegania bezpośredniemu kontaktowi podłogi drewnianej z betonem. Jest to rodzaj szkieletu z belek drewnianych, który wykonuje się na obwodzie pomieszczenia, a równoległe szyny poprzeczne zapewniają ogólną sztywność podłogi. Standardowo wystarczy rozstawić legary w odległości około 0,5 m.

Legary (podstawa na której układa się deski podłogi) należy przymocować do betonowej podłogi za pomocą kołków lub śrub. Podstawa konstrukcji, którą dostarcza producent podłóg drewnianych (więcej: https://avancefloors.pl/dlaczego-avancefloors) jest mocowana do legarów za pomocą wkrętów samogwintujących lub gwoździ. Główki gwoździ muszą być lekko osadzone. Pomiędzy legarami należy umieścić warstwy izolacji termicznej i akustycznej.

Często na początku prac na beton posadzkowy nakłada się niewielką warstwę piasku, aby wygładzić wszelkie nierówności niemal do perfekcji. Podczas montażu legarów należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby poziom nie przesunął się o więcej niż 1-2 mm. Deska powinna znajdować się jak najbliżej legarów.