Producent podłóg drewnianych

Wybieramy podłogi drewniane

Zmiana kolory drewnianej podłogi

Producent podłóg drewnianych (https://avancefloors.pl/dlaczego-avancefloors) robi co może, aby zaspokoić potrzeby oraz gusta wszystkich swoich klientów. Producenci prowadzają do naszych wnętrz stylową elegancję. Musimy zaznaczyć, że połogi te są uniwersalne, jak i także ponadczasowe. Zachwycają swoją naturalnością, a do tego bogatą kolorystyką. Pomimo, że są drogie, to często się decydujemy na przepiękne deski z drewna litego, które się staną prawdziwą ozdobą domu, jak i także naszego mieszkania.  Wybierając podłogę drewnianą, musimy się kierować nie tylko jej ceną oraz wyglądem, ale także technicznymi parametrami. Największe znaczenie ma dla nas odporność na wgniecenia oraz ścierania, ale także na zmiany temperatury oraz wilgotności powietrza.

Jeśli chcemy zamontować podłogę w pomieszczeniu najczęściej używanym, na przykład w kuchni, salonie, czy też w holu, to weźmy pod uwagę twarde gatunki, a przez to znacznie bardziej wytrzymałe, na przykład gruszę, dąb, jesion lub orzech. Twarde drewno się także sprawdzi w domu, w którym przebywają i mieszkają zwierzęta. Ale już w naszej sypialni możemy zastosować miększe drewno. Da się to wyczuć gołymi stopami. Może to być brzoza, świerk, czy też sosna. Zawsze należy mieć świadomość, że podłoga drewniana jest naturalnym produktem i nie będzie nigdy taka twarda jak laminat. Przesuwanie mebli z niezabezpieczonymi nóżkami filcem, zwierzęta domowe, upadek jakiegoś przedmiotu, czy też cienkie obcasy spowodować mogą uszkodzenie drewnianej podłogi.

To, że deski drewniane zmieniają kolor nie stanowi ich fabrycznej wady, ale jest poniekąd naturalnym efektem. Każda podłoga w tym typie zmienia kolor pod bezpośrednim wpływem promieni słonecznych. Co się wiąże z tym? Zmiana na pewno będzie o wiele bardziej widoczna w pomieszczeniach, do których wpada spora ilość światła dziennego. Zazwyczaj kolor drewna staje się znacznie ciemniejszy. Jednak musimy wiedzieć, że niektóre gatunki drewna zmieniają kolor w mniejszym stopniu, a inne w mniejszym. Do tych, których lepiej unikać w pomieszczeniach, które są mocno nasłonecznione należą egzotyczne gatunki, takie jak jatoba, czy też doussie.

Znaczenie może także mieć sam sposób, w jakim będziemy czyścić deski. Dobierajmy bardzo starannie środki do mycia. Muszą one być zgodne ze wszelkimi zaleceniami producenta. Do tego używajmy możliwie jak najmniejszej ilości wody. Chemia źle dobrana oraz także nadmiar wilgoci stanowić mogą przyczynę zarówno samej zmiany koloru, jak i także wypaczenia podłogi.