Nowoczesne podłogi drewniane,  Producent podłóg drewnianych

Drewniana podłoga jest wygodna i trwała. Wszystko, co musisz wiedzieć o podłogach drewnianych

Podłogi drewniane są piękne, trwałe, przyjazne dla środowiska i niezwykle wszechstronne. Jeśli chodzi o podłogi drewniane, wybór jest bardzo duży – jest tak wiele różnych gatunków drewna, kolorów, odcieni i gatunków, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wyposażenie pokoju i jego przeznaczenie również odgrywają rolę w wyborze.

Drewnianej podłogi nie kupuje się na całe życie, ale na długi czas. Dlatego najlepszym wyborem przy planowaniu i montażu podłogi jest skorzystanie z usług eksperta. Specjalista doradzi Ci, jaka podłoga drewniana będzie odpowiednia dla Twojej przestrzeni życiowej, stylu umeblowania i budżetu. Przeczytaj kilka ważnych uwag do planowania.

Właściwości podłóg drewnianych

Drewniana podłoga jest bardzo trwała i odporna na zużycie

Drewniana podłoga jest bardzo trwała i odporna na zużycie. Powierzchnia z czasem ulega zużyciu, a rysy, wgniecenia i plamy psują wygląd. Ale drewniane podłogi zazwyczaj można naprawić. Ponadto, podłogi drewniane są antystatyczne, łatwe do czyszczenia, ciepłe pod stopami, nie powodują alergii (roztocza nie są zatrzymywane) i mają przyjemny wygląd.

Wiadomo, że drewno „działa”. W zależności od wilgotności powietrza w pomieszczeniu, może gromadzić lub uwalniać wilgoć. W zimnych okresach, np. w zimie, gdy dom/mieszkanie jest ogrzewane, drewno kurczy się. Idealny klimat w pomieszczeniu jest ważny, abyś nie tylko czuł się komfortowo, ale także, aby Twoja drewniana podłoga pozostała piękna przez długi czas, a powstawanie fug było minimalne.

Jakie są rodzaje podłóg drewnianych?

Podłogi parkietowe:

  • Wśród parkietów rozróżnia się parkiet lity, parkiet z listew, parkiet mozaikowy i parkiet prefabrykowany.
  • Parkiet lity składa się zazwyczaj z lameli z litego drewna o grubości 20 mm, które są przyklejone do jastrychu lub przybite do podłoża, a czasami również przykręcone. Uszczelka chroni przed plamami i kurzem.
  • Parkiety lite są obecnie instalowane we wnętrzach tylko ze względów prestiżowych. Preferowany jest obecnie parkiet prefabrykowany.

Parkiet prefabrykowany

Podłogi drewniane są piękne, trwałe, przyjazne dla środowiska i niezwykle wszechstronne

Nowoczesne podłogi drewniane w postaci parkietu prefabrykowanego są również produktem wykonanym w całości z drewna i są uważane za najbardziej przyjazną dla środowiska podłogę drewnianą, ponieważ jego produkcja jest niezwykle efektywna pod względem wykorzystania zasobów. Jest to podłoga (podobna do laminatu), która jest już gotowa do montażu, składa się z kilku warstw i często układana jest w sposób pływający, z zatrzaskowym wpustem i rowkiem (łatwym do przesuwania). Jeśli ogrzewanie podłogowe jest ciepłe, zaleca się przyklejenie parkietu.

Gotowy parkiet może być szlifowany jak parkiet lity. Jest duża różnica w cenie. Dokonując wyboru, zwróć uwagę nie tylko na budżet, ale przede wszystkim na jakość. Zależy to nie tylko od grubości warstwy użytkowej (tzn. widocznej warstwy wierzchniej drewna szlachetnego), ale również od tego, z jakiego materiału wykonana jest środkowa warstwa nośna i czy zastosowano wysokiej jakości olej uszczelniający.