Producent parkietu

Na jaki parkiet postawić?

Producent parkietu nie przestaje nas zaskakiwać. Parkiet wykonywany jest z twardych gatunków drewna. Są to egzotyczne gatunki, jak i klon, buk oraz dąb. Są to deszczułki lite z wyprofilowanych, najczęściej na czołowych oraz wzdłużnych krawędziach z połączeniem wpust-wypust. Sama wielkość deszczułek zależna będzie od rodzaju parkietu. Parkiety się wytwarza także jako oklejane płyty, w których wierzchnią warstwę jest drewno, które odporne jest na ścieranie. Pod nim znajduje się sklejona płyta z iglastego drewna lub też inna drewnopochodna płyta. Do wyboru mamy kilka rodzajów oraz wzorów parkietów. Jest on niezmiernie popularny oraz także lubiany z uwagi na swoją trwałość. Konserwowany w sposób właściwy posłuży nam przynajmniej przez kilkadziesiąt lat.

Rodzaje parkiety

Producent parkietu nie przestaje nas zaskakiwać

Wyróżniamy tak naprawdę kilka rodzajów parkietu. Pierwszy z nich to parkiet klasyczny. Jest to parkiet z litego drewna o grubości do 22 milimetrów. Klepki łączone są na pióro oraz wpust, możliwe jest ułożenie przeróżnych wzorów. Takowy parkiet możemy odnawiać wielokrotnie. Drug rodzaj parkietu to parkiet lamelowy. Jest to parkiet bez pióra oraz bez wpustu. Wykonany jest on z litego drewna o grubości do 10 milimetrów. Poleca się go szczególnie przy ogrzewaniu podłogowym. Nie możemy także zapomnieć o parkiecie przemysłowym. Ten parkiet jest wykonany z drewna litego o grubości do 22 milimetrów z układem pionowym lameli, polecany szczególnie jest w pomieszczeniach o bardzo dużym obciążeniu statycznym. Jest on bardzo trwały, jak i łatwy w samym montażu. Ostatni rodzaj parkietu, to parkiet mozaikowy. Wykonany jest z mniejszych elementów drewna litego o grubości ośmiu milimetrów naklejonych na papier lub siatkę. Te elementy są ułożone na mozaikowych płytach według wzorów, na przykład w szachownicę, cegiełkę oraz jodełkę.

Wyróżniamy tak naprawdę kilka rodzajów parkietu

Poza tradycyjnymi parkietami, które wymagają od nas wykończenia, a więc szlifowania oraz zabezpieczenia odpowiednim specjalistycznym preparatem, producenci oferują nam także już gotowe warstwowe parkiety. Mamy tutaj do czynienia już z powierzchnią wykończoną. Są one coraz to bardziej popularne, ponieważ łączą w sobie urok drewna naturalnego z samą funkcjonalnością paneli. Takie parkiety, bardzo podobnie jak tradycyjne, może odnawiać poprzez cyklinowanie. Jak widać na załączonym obrazku, mamy spory wybór. Każdy z nas znajdzie do swojego domu lub też mieszkania parkiet idealny. Tego możemy być akurat pewni. Warto byłoby określić budżet, którym dysponujemy. Dzięki temu wybór będzie łatwiejszy.