Nowoczesne podłogi drewniane

Postaw na nowoczesne podłogi drewniane

Nowoczesne podłogi drewniane to coś, co się nam naprawdę bardzo podoba. Chętnie życzylibyśmy sobie takiej podłogi w naszym mieszkaniu lub domu. Do wykonania podłóg nowoczesnych możemy obecnie wykorzystać całą gamę materiałów. Mowa o płytkach ceramicznych, kamieniu, panelach podłogowych, jak i drewnie. Właśnie drewno jest materiałem, którym interesuje się wielu inwestorów oraz architektów wnętrz. Za wyborem drewnianych podłóg przemawiają wszelkie niekwestionowane walory estetyczne tegoż surowca, a do tego właściwości użytkowe oraz techniczne.

Nieznana odsłona podłóg drewnianych

Podłogi w wydaniu nowoczesnym zagościły już na dobre w naszym mieszkaniach oraz domach. Inwestorzy oraz architekci dostrzegli na nowo drzemiący w nich potencjał naturalny estetyczny. Obecnie podłoga się stała chyba elementem najmocniejszym, który determinuje sam charakter wnętrza. W dobie samego minimalizmu stawia się na mniejszą ilość dekoracyjnych elementów, jednak muszą one zawsze wykonane z materiałów szlachetnych. Drewno jest już samo w sobie dekoracyjnym surowcem. Gdy zostanie zaprezentowane w nowoczesnej formie, tworzy naprawdę mocny aranżacyjny efekt. Na salonach zagościły na dobre podłogi, które są układane w jodełkę. Odchodzi się za to od układania blokowego desek na tak zwaną cegiełkę i poszukuje się sposobów kładzenia raczej mniej oczywistych. Wprowadza się coraz układanie miksu desek o przeróżnych długościach. Wszystko po to, aby łączenia ich na podłodze przebiegały w sposób nieregularny. Elementem zdobniczym dodatkowym, na który stawiamy ostatnio to ekspozycja rysunku drewna razem z jego charakterystycznymi sękami oraz usłojeniem. Chcemy, aby sama powierzchnia podłogi była niejednolita oraz unikalna. Cenimy sobie deski, na których są wyczuwalne włókna drewna.

Nowoczesne podłogi drewniane to coś, co się nam naprawdę bardzo podoba

Gdy podejmujemy decyzję o wykonaniu nowoczesnej podłogi drewnianej, to należy się zastanowić, którą z tych dwóch opcji powinniśmy wybrać. Mamy do wyboru deski lite, jak i deski warstwowe. Te pierwsze wykonane są z jednego kawałka drewna naturalnego i znajdują z reguły spe zainteresowanie wśród osób, które cenią prestiż, elegancję oraz także szlachetny charakter surowca naturalnego. Drugie jest rozwiązaniem, w którym jedynie warstwa górna deski jest wykonana z drewna litego, a jej dolna część wytworzona jest ze sklejki. Znajduje ono uznanie w oczach osób, które zamierzają połączyć walory estetyczne drewna z funkcjonalnością dodatkową. Na pewno będziemy zadowoleni z uzyskanego efektu.